Yenibosna su kaçağı tespiti yapan kameralı su tesisatçısı telefon numarası 0533 355 94 93 dür kırmadan dökmeden su kaçağı olan yeri noktasal olarak bulup tamir ediyoruz. Yenibosna tesisatçı firmamızda bulunan test pompaları, dinleme cihazları ve kamera sistemleri sayesinde su kaçağı bulunup tamir edilir.

İstanbul Avrupa yakası tarafında, Bahçelievler ilçesinin bir mahallesi olan Yenibosna, Atatürk Havalimanına ulaşım güzergahının en yoğun olduğu Mahmutbey bağlantı yolunun bir kısmını kapsar. Bu açıdan mahalledeki trafik yoğunluğu her zaman fazladır. Bu yoğunluk Yenibosna su kaçağı tespiti yapmaya çalışan belediye ekiplerine de zorluk çıkarmaktadır. İlçe belediyesi sınırları içinde kalan ara sokak ve caddelere Bahçelievler belediyesi hizmet vermektedir. Ana yol ve büyük caddelerde oluşabilecek su arızlarına büyük şehir belediyesi müdahil olmaktadır. Su kaçağı tespiti için bina ve evlerde su faturasına dikkat edilmelidir. Her ay gelen faturadan daha yüksek bir fatura gelmesi halinde gözle tespit edilemeyen bir kaçak söz konusu olabilir.

Bina ve evlerin duvarlarında tespit edilecek nemlenmelerde su kaçağının habercisidir. Duvar içinde bulunan tesisatta kaçak var ise kısa sürede belirlenemez. Ancak suyun nem veya doğrudan sızıntı olarak dışarı vurması ile belirlenebilir. Bu durumda en kolay çözüm tesisat ustası çağrılarak arızanın tespit edildikten sonra en basit şekilde giderilmesidir. Yenibosna su kaçağı tespiti için kolaylık sağlayabilecek bir mahalledir. Çünkü Mahmutbey yolu üzerinde pek çok fabrika ve büyük işyerleri vardır ve buralara hizmet için çok sayıda tesisatçı dükkanı bulunmaktadır. Tesisatçı çağırıldığında, kaçak belirgin bir su akması şeklinde değilse size tüm tesisattaki küçük çatlakları tamir edecek bir yöntem tavsiye edecektir. Tesisata verilecek kimyasal ile sağlanan bu yöntem göz ardı edilmemelidir.

Su kaçaklarının önemli bir kısmı da eski binalarda yaşanmaktadır. Yirmi veya daha fazla yıllık binalarda bulunan su tesisatı büyük ihtimalle demir borudan yapılmıştır. Bu borular zaman içinde oksitlenmekte ve çatlaklar meydana gelmektedir. Oluşan çatlaklardan sızan su kısa sürede kendini belli etmemekte bina duvarlarına zarar verebilmektedir. Bu tür binalar için su kaçağının oluşması beklenmemeli en kısa sürede tesisat yenilenmelidir. Yenibosna su kaçağı tespiti için gidilen pek çok evde bu durum ile karşılaşılmaktadır. Yeni yapılacak tesisat içinde mutlaka kaliteli su boruları kullanılmalı ve işin uzmanı olan ekipler tarafından montaj yaptırılmalıdır. Yaptırılan yeni tesisat istenirse belediye ekiplerine kontrol ettirilebilir.

0533 355 94 93 TIKLA ARA